START CHÓR

KONCERTY I KONKURSY CHÓRU "CANTARE"

W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

W piątek, 9 listopada 2012 roku zespół "Cantare" wspólnie z członkami chóru Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wystąpił podczas uroczystości zorganizowanej z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W wykonaniu chórzystów usłyszeliśmy "Piechotę", "Białe róże", "Legiony" i "Warszawiankę".

W piątek, 23 listopada 2012 roku reprezentowaliśmy szkołę w II Międzyszkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej zorganizowanym przez dwie placówki oświatowe naszego miasta: Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum  nr 7. Natalia Naruszewicz okazała się najlepsza i zajęła I miejsce w kategorii  - soliści gimnazjum. Uczennica klasy I e wykonała pieśni: "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" oraz "Miejcie nadzieję".

W tym samym przeglądzie chór szkolny "Cantare" wywalczył III miejsce w kategorii - zespoły gimnazjum. Zespół zaprezentował dwa utwory: "Marsz Sybiraków" oraz "Sybiracy - Zesłańców Spadkobiercy".

W sobotę, 15 grudnia 2012 roku zespół szkolny koncertem kolęd uświetnił Spotkanie Opłatkowe zorganizowane dla Sybiraków w restauracji "Arena" w Hali Centrum Sportowo - Biznesowym. Uczniowie naszego gimnazjum wspólnie z chórem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i chórem Szkoły Podstawowej nr 9 wykonali kolędy: "Wśród nocnej ciszy", "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna Panna", "Lulajże Jezuniu", "Bóg się rodzi" oraz "Dzień jeden w roku". Zespołami dyrygował opiekun chórów pani Marta Ligocka.

W sobotę, 15 grudnia 2012 roku zespół "Cantare" wystąpił z chórem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i zespołem wokalnym Szkoły Podstawowej nr 9 z koncertem kolęd podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. W wykonaniu chórzystów usłyszeliśmy kolędy: "Wśród nocnej ciszy", Gdy się Chrystus rodzi", Gdy śliczna Panna", "Lulajże Jezuniu", "Dzień jeden w roku". Zespołami dyrygowała pani Marta Ligocka. Na zakończenie koncertu przybyli goście wysłuchali "Kolędy dla nieobecnych" w wykonaniu naszej absolwentki Mai Kadłubowskiej (IV LO) oraz Martyny Maludzińskiej.

We wtorek, 18 grudnia 2012 roku zespół wokalny "Cantare" wystąpił wspólnie z członkami chóru Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych podczas jasełek zorganizowanych dla uczniów naszego gimnazjum.

W środę, 19 grudnia 2012 roku chór szkolny zaprezentował się podczas jasełek zorganizowanych dla Sybiraków.

W czwartek., 20 grudnia 2012 roku chórzyści swoim występem uświetnili jasełka zorganizowane dla pracowników gimnazjum. Z zespołem "Cantare" gościnnie wystąpiła nasza absolwentka Maja Kadłubowska, która wykonała "Kolędę dla nieobecnych".

W środę 16 stycznia 2013 roku reprezentowaliśmy szkołę w II Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7. Natalia Naruszewicz ponownie okazała się najlepsza i wywalczyła I miejsce w kategorii solista - gimnazjum. Jury, kreujące życie muzyczne Elbląga, wysłuchało kolędy "Jezus malusieńki" oraz "Kolędę dla nieobecnych".

W tym samym Konkursie Kolęd i Pastorałek zajęliśmy również II miejsce w kategorii - zespoły gimnazjum. Zespół wokalny w składzie: Natalia Naruszewicz, Magdalena Stefaniak, Aleksandra Myśicka, Aleksandra Ulenberg, Aleksandra Sowińska, Katarzyna Buczko, Milena Andryszczyk, Paulina Gumińska, zaprezentował dwie kolędy: "Wśród nocnej ciszy" i "Gdy się Chrystus rodzi".

W piątek, 16 kwietnia 2013 roku zespół wokalny naszego gimnazjum zaprezentował się podczas otwarcia Orlika.Zespół wystąpił w składzie:Natalia Naruszewicz, Aleksandra Ulenberg, Aleksandra Myślicka, Katarzyna Buczko, Sowińska Aleksandra, Amelia Ropalska, Adrianna Popkiewicz, Aleksandra Gronkowska, Wiadrowska Aleksandra. Zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie wysłuchali piosenki Zuzanny Szreder "Biało - czerwoni".

W środę 22 maja 2013 roku w Kinie Orzeł odbył się kolejny Przegląd Piosenki Żołnierskiej Garnizonu Elbląg. Uczennica naszego gimnazjum Natalia Naruszewicz otrzymała wyróżnienie. Wykonała dwie piosenki: "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" i  "Biało - czerwoni".

W czwartek, 27 czerwca Natalia Naruszewicz piosenką "Szczęśliwej drogi już czas" pożegnała trzecioklasistów podczas Zakończenia roku klas III.

W piątek, 28 czerwca 2013 roku Natalia zaprezentowała się również na zakończeniu roku klas pierwszych.

DO WAKACJI
POZOSTAŁO: